Categories Menu

Posted by Liz Cadman on Jun 20, 2013 in Blog | 5 comments

New Gourmet Food Subscription Box Service: Taste Trunk

New Gourmet Food Subscription Box Alert: Taste Trunk

Taste Trunk is a new food subscription box service that specializes in four different food subscriptions: Gourmet, Healthy, Sweets, and Grilling!

New Gourmet Food Subscription Box Alert: Taste Trunk

The Box: Taste Trunk

The Cost: $29 a month

The Products: Each trunk includes 5-10 products, discount coupons, backgrounds on the companies and amazing recipe ideas.

Assuming they send out full-size food items, this seems like it could be great value – I signed  up for the gourmet and healthy boxes! What do you think of Taste Trunk?

Written by Liz Cadman

Liz Cadman

Liz is the founder of My Subscription Addiction. She’s been hooked on subscription boxes since 2011 thanks to Birchbox, and she now subscribes to over 50 boxes. Her favorites include POPSUGAR Must Have, and any box that features natural beauty products!
All views in this review are the opinion of the author. My Subscription Addiction will never accept payment in exchange for a review, but will accept a box at no cost to provide honest opinions on the box. This post may contain affiliate/referral links. Read the complete My Subscription Addiction disclosure.

5 Comments

  1. This reminds me a lot of the old Foodzie, which I looooved, and was sadly run into the ground by Joyus. I want to try but can’t decide between Health and Sweet, LOL. The gourmet box looks good but there are so many spicy things, and I’m allergic to peppers.

  2. Just ordered the sweet & gourmet boxes

  3. I’m subscribed to Goodies, Love with Food, Treatsie & I’m trying out Orange for one month to see if I like it.

    These are all less $ than this subscription. I think I prefer sample sizes to see if I like it, then buy the full size if I do.

    I would hate to pay more $ for full size items that I dislike,kwim?

  4. Those are the two that I would choose! I can’t wait to hear your review. That will help me make a decision, because it’s a little pricey. Although, if the products are good and ones you actually use, it might be worth it for a foodie!

Post a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *